Hamile Yolcular İçin Uçuş Rehberi

Ekonomik Bilet olarak hamile yolcularımızı önemsiyoruz. Konu hakkında sizlere tavsiyede bulunmak isteriz. 

Hamile Yolcuların Seyahati

Hamile yolcuların uçuşa katılma durumu sağlık durumları ve kaç hafta hamile olduklarına göre değişebilir. Uzun süreli uçuşlarda hamile yolcularımızın sağlık durumları iyi dahi olsa doktor izni gerekmektedir.

Hamilelik süresi hakkında hamile yolcularımızın verdiği bilgiler dikkate alındığından dolayı bu konuda doğru bilgi vermeleri önem arz etmektedir.

Hamileliğin 28. haftasına henüz girmeyen yolcularımız doktor raporu almadan uçuşlarına devam edebilir. Tek bebeğe hamile olan ve ayrıca hamileliğinde 28. haftayı ve 35. haftanın sonu arasında olan hamile yolcular "uçak seyahatinde sakınca yoktur" ibaresinin yer aldığı doktor raporuyla uçuşa katılabilir. Aynı şekilde birden fazla bebek bekleyen hamile yolcularımız 28 ila 31 haftanın sonu arasında bu raporla seyahat edebilir. Hamileliğin 36. haftasına giren ve tek bebek bekleyen ve ayrıca hamileliğin 32. haftasına giren birden fazla bebek bekleyen yolcularımız doktor raporları olsa dahi uçuşa katılamaz.

Hamile Yolcular İçin Bazı Tavsiyelerimiz

Yolcularımız doktor kontrolünden geçerek doktorunuzun verdiği uzun süreli uçuş hakkındaki tavsiyeleri dikkate almalıdır.

Oksayanusaşırı seferlerde hamile yolcularımızın rahatlığı açısından business class kabinlerini tercih etmelidir.

Hamile yolcuların refakatçi dahilinde uçuş yapmaları ve doktorunuza ait iletişim bilgilerinin yanında bulunduğundan emin olmalıdırlar.

Hamile yolcularımızın uzun süreli yapacağı uçuşlarda kan dolaşımını arttırmak amacıyla uçak içerisinde belirli aralıklarla yürümeleri doğacak sorunları azaltmaları amaçlı rahatlamaları için bir önlemdir.

Doktorunuzdan aldığınız sağlık durumunu gösteren tüm raporlarınızı uçuş öncesinde yanınızda bulundurmanız gerekmekte ve kabin görevlisine bu belgeyi ibraz edilmesi gerekmektedir. Yurtdışına seyahatlerinizde bu belgelerin İngilizce olarak hazırlatılması gerekmektedir.

Seyahat öncesinde konaklayacağınız şehirdeki sağlık kuruluşlarının iletişim bilgilerini not almanız tavsiye edilir.

Jet lag etkisini azaltma amaçlı uyku hapı kullanmaktan kaçının